Алекс (raigap) wrote,
Алекс
raigap

Опытный бронетранспортёр "Варан" (Украина. 2018 год).

«Варан» — український бронетранспортер, докорінна модернізація БТР-70. Розроблений НВК «Техімпекс». «Варан» отримав бронекорпус нового дизайну, а також суттєву зміну компоновки — двигун розташований в передній частині, з'явилася апарель для десанту у кормі. Компанія «Техімпекс» представила макет бронетранспортера «Варан» в 2015 році на виставці Зброя та безпека 2015. Дослідний зразок разом з усією технічною документацією компанія планувала представити до кінця 2016 року. У квітні 2018 року виставлявся в Індії на Defexpo India 2018. А на осінній виставці Зброя та безпека 2018 року було представлено вже ходовий зразок, а не макет ...

1«Варан» отримав бронекорпус нового дизайну. На відміну від БТР-70, у якого двигун був розташований у задній частині, двигун у «Варана» розміщений спереду. Внаслідок зміни компоновки, десантне відділення отримало на 35 % більше корисного внутрішнього об'єму, а також з'явилася можливість здійснювати посадку і висадку бійців через відкидну апарель у кормовій частині. Ця компонувальна схема застосовується в більшості БТР, які стоять на озброєнні сучасних армій світу.

2

Габарити залишились практично як у БТР-70, тільки «Варан» дещо вищий: 2650 мм проти 2320 мм.

Бронетранспортер оснащений дизельним двигуном Deutz потужністю 320 к.с., на відміну від двох бензинових двигунів БТР-70, що мали сумарну потужністю 240 к. с. Машина оснащується автоматичною коробкою передач Allison, новою роздавальною коробкою, двома водометами з гідравлічним приводом. Новий двигун та трансмісія забезпечують кращі динамічні характеристики бойової машини та зменшення експлуатаційних затрат. Бронетранспортер «Варан» може бути оснащений різними видами озброєння. На 2015 рік розглядалися два варіанти: бойовий модуль «Штурм» або «Парус», обидва з автоматичною гарматою калібру 30 мм.

3

БТР «Варан» може виготовлятися в різних комплектаціях :

бойова машина
машина управління
машина зв'язку
медична машина
ремонтно-евакуаційна машина.


4

Станом на 2018 рік, жодних згадок про постачання його бойових моделей для потреб Збройних сил України чи на експорт не було. Інформація про використання в бойових умовах відсутня.За оцінками видання depo.ua, в ЗСУ вирішили зробити ставку на БТР-3Е1 і БТР-4 «Буцефал», які виготовляє держконцерн «Укроборонпром», а «Варан» є прямим конкурентом саме цим моделям бронетранспортерів.

Источник - https://uk.wikipedia.org/

Українське підприємство ТОВ «Науково-виробнича компанія «Техімпекс» продовжує розвивати свій бронетранспортер «Варан». Перша модель БТР «Варан» з колісною формулою 8х8 була представлена на виставці «Зброя та безпека 2015», як глибока модернізація радянського БТР-70. Бронетранспортер з бойовою масою 12,5 тон оснащений дизельним двигуном Deutz потужністю 320 к.с., який розміщений праворуч від механіка і командира, а також автоматичною коробкою передач Allison.

5

На міжнародній виставці озброєння «Зброя та безпека 2016» що проходила з 11 по 14 жовтня в Києві, компанія «НВК «Техімпекс» продемонструвала макет нової моделі колісної бойової машини піхоти «Варан-3» з словацьким дистанційно керованим бойовим модулем (турель) Turra 30, розроблений EVPU.

Корпус БТР може забезпечити захист від куль калібру 7,62 мм, а в лобовій і кормовій проекції - від куль 12,7 мм. На замовлення можлива установка балістико-акустичного захисту (БАЗ), який захищає екіпаж від бронебійно-запальних куль типу Б-32 калібру 7,62 і 12,7 мм, а також від вторинного потоку осколків. Також на «Варан» може бути встановлений комплекс активного захисту.

Бойовий модуль TURRA 30 має характерну форму, утворену зістикованими бронелистами. У середній частині башти знаходиться хитна установка з кріпленнями для гармати і спареного кулемета. Праворуч від гармати і в кормі передбачено місце для ящиків з боєприпасами. В характерній виїмці з лівої сторони вежі розташовується хитний блок прицільної апаратури. Для наведення зброї екіпаж може використовувати телекамеру, тепловізор і лазерний далекомір. У нижній лобовій частині башти є вісім димових гранатометів.

6

На бортах башти TURRA 30 встановлюються два транспортно-пускові контейнери з протитанковими ракетами 9М113 «Конкурс» радянського виробництва (або, як опція, з ізраїльськими Spike або українським «Бар'єром»). Використовується цілодобова система управління вогнем, дубльована у командира і навідника.

Бойовий модуль оснащений 30-мм автоматично стабілізованою гарматою 2A42 зі спареним 7,62-мм кулеметом. Ствольне озброєння бойового модуля використовує стрічкове живлення. За бажанням замовника, TURRА 30 може оснащуватися не тільки гарматою 2А42, але й іншою зброєю аналогічного класу, наприклад, гарматою Mk44 Bushmaster II калібру 30 мм.

Відповідно до побажань замовника, на БТР можуть бути встановлені різні бойові модулі.

БТР «Варан» планується виготовляти в різних комплектаціях: машина управління, зв'язку, медична, а також ремонтно-евакуаційна.

Источник - https://www.ukrmilitary.com/

Перспективный бронетранспортер «Варан», созданный на базе БТР-70, был показан на недавней выставке «Оружие и безопасность 2015» в Киеве. Машина разработана отечественным ООО «НПК «Техимпекс», которое занимается ремонтом и модернизацией бронетехники с 2003 года. Это машины Т-72, Т-55, БМП-1, БМП-2, БТР-60, БТР-70, БТР-80, БРДМ-2, ПЗМ-2М, МТ-ЛБ. Только с марта 2014 года, когда начался конфликт на востоке страны, предприятием восстановлено свыше 400 единиц колесных и гусеничных бронемашин, а также автомобилей.

7

«Варан» получился видоизмененный бронекорпус, как и донор БТР-70 сделана плавающей. За счет рациональной компоновки (двигатель спереди, а не сзади) десантное отделение имеет на 35% больший внутренний объем. Немаловажно, что в десантное отделение в кормовой части ведет откидная аппарель, которая облегчает посадку и высадку бойцов. «Варан» может использоваться также как машина управления, связи, медицинская, а также ремонтно-эвакуационная. В базовом исполнении корпус обеспечивает защиту от пуль калибра 7,62 мм, а в лобовой и кормовой проекции – от пуль 12,7 мм. По заказу возможна установка баллистико-акустической защиты (БАЗ), которая защищает экипаж от бронебойно-зажигательных пуль типа Б-32 калибра 7,62 и 12,7 мм, а также от вторичного потока осколков. Кроме того, акустическая нагрузка внутри кузова снижается в 2-3 раза.

Еще один вариант – комплекс активной защиты (КАЗ), который защищает от противотанковых унитарных кинетических и тандемных кумулятивных средств поражения. В частности, от противотанковых гранат – с вероятностью 0,9: от противотанковых управляемых ракет всех типов – с вероятностью 0,8; защита от тандемных гранат типа РПГ-30 и РПГ-31. Минимальное расстояние от средств поражения для срабатывания КАЗ составляет 20 метров. Время реакции комплекса на угрозу – 0,001 – 0,006 с. Дальность обнаружения и поражения целей – 1,2 – 2,5 м.

Бронетранспортер «Варан» может быть оснащен различными типами вооружения. Один из вариантов – боевой модель «Штурм». Он включает пушку 3ТМ-1 калибра 30 мм, пулемет КТ-7,62, гранатомет КБА-117 или АГ-17 калибра 30 мм, а также 2 ПТРК. Боекомплект: для пушки – 400 выстрелов, для гранатомета – 145 гранат, для пулемета – 2000 патронов, ПТРК – 4 ракеты. Вес боевого модуля – 2500 кг.

Второй вариант – боевой модель «Парус». Он включает пушку 3ТМ-2 калибра 30 мм, пулемет КТ-7,62. гранатомет КБА-117 или АГ-17 калибра 30 мм и 2 ПТРК. Боекомплект такой же как и у «Штурма». Главное отличие «Паруса» – уменьшенный до 1950 кг вес.

Если на БТР-70 применялись два карбюраторных двигателя мощностью по 115 л. с., то на «Варане» стоит один дизельный двигатель Deutz мощностью 320 л. с. Как уже упоминалось, мотор расположен уже не в задней, а в передней части. Машина оснащается автоматической коробкой передач Allison, новой раздаточной коробкой, двумя водометами с гидравлическим приводом. Габариты «Варана» остались практически такими же как и у БТР-70. Его длина – 7500 мм (БТР-70 – 7535 мм), ширина – 2800 мм (2800), высота – 2650 (2320) мм. Колея – 2410 (одинаковая) мм, база – 4400 (одинаковая). Дорожный просвет – 475 мм (одинаковый).

Источник - https://www.autocentre.ua/
Tags: Украина, бронетранспортёр, опытный
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 2 comments